17 Temmuz 2014

Fiat Doblo Cargo ve Fiorino, İngiltere'de iki ödül kazandı

Tofaş'ın Bursa fabrikasında üretip tüm dünyaya ihraç ettiği hafif ticari araç modelleri Fiat Doblo ve Fiorino, otomotiv sektörünün prestijli ödülleri arasında gösterilen "Motor Transport Awards 2014" ve "Van Fleet World Honours 2014"ten ödül kazandı.


Fiat Doblo'nun Cargo modeli, otomotiv sektöründe kara-nakil araçları kategorisinin en önemli ödülü kabul edilen "Motor Transport Awards 2014" kapsamında "Yılın Filo Van"ı kategorisinde büyük ödülü kazanırken, Fiat Fiorino ise "Van Fleet World Honours 2014" jürisi tarafından "En Hafif Van" olarak ödüllendirildi.
Rakipleri arasından sıyrılarak büyük ödüle uzanan Fiat Doblo Cargo'nun başarısında, kalitesi ve çok yönlülüğünün yanı sıra toplam işletme maliyetleri, tamir, bakım ve satış sonrası hizmet alanında her türlü ihtiyaca cevap veren geniş bayi ağı sayesinde filo yöneticileri için de önemli bir seçenek olması etkili oldu.
Pazara 2010 yılında sunulan Fiat Doblo Cargo, çok yönlülükten ve pratiklikten ödün vermeden işletme maliyetlerini azaltmak isteyen geniş filoların yanı sıra küçük ticari işletmeler ve kamu kurumları tarafından da tercih ediliyor. Uluslararası alanda "2011 Yılın Van'ı" ödülünü alan Doblo Cargo, bir tona kadar yük kapasitesi ve piyasadaki en ucuz işletme maliyetleriyle kullanıcıları tarafından tercih ediliyor.
Pazara üç yıl önce sunulan Fiat Fiorino ise "Van Fleet World Honours 2014" jürisi tarafından çok yönlülük, 660 kilograma kadar taşıma kapasitesi, 2,5 metreküpe kadar yük hacmi, düşük işletme ve bakım maliyeti ve yenilikçi MultiJet II turbo dizel motoruyla "En Hafif Van" kategorisinde ödüle layık görüldü.

Hiç yorum yok: