29 Ekim 2015

Boğaziçi Köprüsü'nde Cumhuriyet Konvoyu

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92’nci yıl dönümünü, İstanbul’un her iki yakasında da kutlamaya hazırlanıyor.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı organizasyonu kapsamında Mobil 1 tarafından desteklenen yüzlerce klasik araç, Boğaziçi Köprüsü’nde ‘Her Yerde Cumhuriyet, Her Yerde Barış’ konvoyu oluşturacak.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD), İstanbul Avrupa Yakası’nda Fatih Adnan Menderes Bulvarı’nda ve Anadolu Yakası’nda Kadıköy Bağdat Caddesi’nde gerçekleşecek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resmi geçit törenlerine katılmaya hazırlanıyor.
100’ün üzerinde klasik otomobilden oluşan konvoy, Kadıköy Bağdat Caddesi’ndeki resmi geçitten sonra, saat 13.00 civarında Boğaziçi Köprüsü’nden geçecek. Dernek üyeleri, Cumhuriyet’in 92’nci yılına ‘Her Yerde Cumhuriyet, Her Yerde Barış’ temasıyla vurgu yapacak. En yaşlıları Cumhuriyetin ilk yıllarında üretilmiş 1930 model Chrysler ve 1932 model Chevrolet marka araçlardan oluşacak konvoyun, vatandaşlar tarafından büyük ilgi görmesi bekleniyor.
Mobil 1’in de destekleriyle ulusal bayramlarımızı konvoylar düzenleyerek kutlayan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği (İKOD) en son 30 Ağustos’ta, 200’ün üzerinde klasik araçla İstanbul Park Formula 1 pistinden hareket etmiş ve Kadıköy Bağdat Caddesi güzergahında zafer turu atmıştı.

Hiç yorum yok: