28 Mayıs 2016

Clio R.S.16 : Renault Sport uzmanlığını yansıtan yepyeni bir konsept

Renault markası, Renault Sport’un 40’ıncı yıl dönümü ve Formula 1’e dönüşünü sıradışı performansa sahip bir konsept otomobil ile kutluyor.
Clio’ya uygulandı ve tek koltuklu R.S. 16 F1’in renkleri ile donatıldı.Clio R.S. 16 ünlü Monaco Formula 1 Grand Prix’si sırasında gün yüzüne çıkarılacak
Monaco’nun ünlü Grand Prix pistinde Renault Sport Formula 1 Takımı’ndan Kevin Magnussen’in direksiyonunda olduğu yepyeni konsept otomobil 27 Mayıs’ta gözler önüne seriliyor. Renault Sport bu organizasyon ile Clio R.S.16 ile hem günlük kullanımda hem pistte kullanılabileceğinin altını çiziyor.
Rekor sürede geliştirildi
“Hedefimiz sıra dışı performans özelliklerine sahip bir konsept otomobil üretmekti,” diyor Renault Sport Cars CEO'su Patrice Ratti. “360 Nm azami tork üreten 275bg gücündeki iki litrelik en güçlü motorumuzla donatılmış bir Clio R.S. üretmek kağıt üzerinde son derece çekici bir fikirdi. Ancak bunun makul ve uygulanabilir olduğundan emin olmak zorundaydık.”
Motor sporları ve asfalt otomobilleri dünyasından takımların dahil olmasını gerektiren yeni çalışma prosedürleri sayesinde standart kullanım için üretilen en yüksek performanslı Renault Sport otomobilinin hazırlık dönemi sadece beş ay sürdü.

Hiç yorum yok: