14 Haziran 2010

Yeni VW Phaeton gün yüzüne çıktı

Milenyumla start verdiği tasarım felsefesini artık sonlandırıp daha sade ancak güçlü bir tasarım dili kullanmaya başlayan Volkswagen, amiral gemisi Phaeton’u da bu anlayışla elden geçirdi. Design-DNA adını verdikleri yeni çizgilere göre şekillenen Phaeton’un temel karoser tasarımında bir değişiklik yapılmazken ön önemli değişiklik ön bölümde görülüyor.


Yatay çizgiler sayesinde makyaj öncesine göre daha geniş görünen Phaeton’un arka bölümünde yeni LED tasarımlı stoplar dikkat çekerken, bunların bir benzeri yıl sonunda tanıtılacak olan yeni Volkswagen Passat’ta da karşımıza çıkacak. 2011 model yılı için tanıtılıp yılın üçüncü çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak olan aracın iç mekanında da temel yapı korunurken, bazı kumanda elemanlarının tasarımları modernize edilip yeni renk seçenekleri eklenmiş.


Şimdiye kadar olduğu gibi iki farklı dingil ve iki farklı koltuk konfigürasyonuyla satılacak olan araçta, Audi, BMW ve Mercedes-Benz’in lüks temsilcileriyle daha rahat rekabet edilebilmesi için en son teknolojik donanımlar sunulacak. Bunlar arasında kamera destekli dinamik farlar, Google destekli navigasyon sistemi ve sollama yasakları da dahil olmak üzere trafik işaretlerini tanıyan sistemler araçtaki teknolojik detaylardan birkaçı.


haber@carturk.com

Hiç yorum yok: