28 Mayıs 2015

Porsche Cayenne Diesel Autoshow 2015'te

Dinamizm ve verimliliği buluşturuyor: Cayenne Diesel
Porsche’nin, ilk kez satışa sunduğu 2002 yılından bu yana büyük satış başarısı elde eden SUV modeli Cayenne, bugüne kadar dünya genelinde elde ettiği satış başarısıyla Porsche’nin en beğenilen modelleri arasında yer alıyor.
Daha keskin, üç boyutlu dış tasarım
Cayenne Diesel modelinin yanısıra, Cayenne S, Cayenne Turbo, Cayenne Turbo S, Cayenne S Diesel ve Cayenne S E-Hybrid versiyonlarıyla sunulan Cayenne ailesi, ilk bakışta daha agresif dış tasarımı ile dikkat çekiyor. Tamamen yenilenen ön gövdesi, ızgarası, motor kapağı ve ön tamponda yer alan hava girişleri araca daha dinamik bir duruş kazandırıyor.
Cayenne ve Cayenne S modellerini bir önceki nesilden ayıran 4 noktalı gündüz sürüş farları, Bi-Xenon farlar, ana farların altında bulunan yeni aydınlatma modülleri ve yenilenen ızgara dikkat çekiyor. Cayenne Turbo modeli ise, bu modellerden farklı olarak daha geniş ızgarası, LED ve sis farları ile ayırt ediliyor.                                                

Yeni Cayenne modelinin arka lambalarına da üç boyutlu bir tasarım getirilerek daha keskin bir görünüm kazandırıldı.
Otomobilin iç tasarımında sürücü bölümündeki değişiklikler dikkat çekiyor. 918 Spyder modelinin direksiyonu temel alınarak yenilenen çok fonksiyonlu direksiyonda vites değiştirme özelliği standart olarak sunuluyor.
Verimlilik sağlayan hava kapakları
Cayenne, geliştirilen Auto Start-Stop ve ısı yönetimi sistemleri ile bir önceki modellere göre daha verimli bir yakıt tüketimine sahip. İlk kez Cayenne modellerinde kullanılan Aktif Hava Kapağı Sistemi sayesinde ön bölümde bulunan hava ızgarasındaki kapaklar sürüş şartlarına göre otomatik olarak açılıp kapanabiliyor. Böylece hava sürtünmesi kontrol edilerek, daha verimli bir sürüş elde ediliyor.
Yeni ve verimli motorlar
Cayenne modelinin Diesel versiyonları, her zaman olduğu gibi sportif sürüşü verimlilik ile buluşturuyor. Cayenne Diesel modelinin 262 HP güç üreten 3 litrelik V6 motoru 100 kilometrede ortalama 6.6 litre yakıt tüketiyor.  4.2 litrelik V8 motora sahip Cayenne S Diesel modeli 385 HP güç üretirken, 100 kilometrede ortalama 8 litre yakıt tüketimine sahip.


Hiç yorum yok: